FC Hermannstadt a câștigat amicalul cu Performanța Ighiu. Blănaru face spectacol: două goluri în două minute!

Echipa sibiană s-a impus, astăzi, cu scorul de 4-0, în ultimul meci de verificare din această vară, susținut în compania formației Performanța Ighiu.

După o primă repriză fără gol, FC Hermannstadt a înscris de patru ori. Scorul a fost deschis de Petrișor Petrescu în minutul 57, cu o reluare din interiorul suprafeței de pedeapsă. Fundașul Performanței, Andrei Mărginean, a trimis în propria poartă (2-0), după care Ștefan Blănaru a reușit o „dublă” în numai două minute.

Pentru FC Hermannstadt au evoluat, din primul minut, următorii jucători: Căbuz – M. Stancu, R. Crișan, I. Stoica, D. Tătar – R. Dâlbea, L. Dumitriu – G. Monea, S. Lupu, Bg. Rusu – Ad. Cîrstean. Au mai intrat Cl. Pamfile, Șt. Blănaru, P. Petrescu, I. Popa, Vereș, Al. Străulea, R. Bratu, Al. Neacșa și H. Moldovan.

Sâmbătă, 5 august, debutează în noul sezon al Ligii a II-a. În prima etapă, FC Hermannstadt joacă pe teren propriu, cu CS Balotești.