FC Hermannstadt obţine a treia victorie consecutivă în campionat | CLASAMENT și DECLARAȚII VIDEO

Echipa sibiană a obţinut ieri, pe Stadionul Municipal din Sibiu, al treilea succes din tot atâtea posibile în Liga 2. FC Hermannstadt a câştigat cu scorul de 2 – 1 meciul disputat în compania formaţiei Dunărea Călăraşi.

Sibienii au deschis scorul în minutul 43 prin căpitanul Răzvan Dâlbea. Formaţia vizitatoare a restabilit egalitatea în minutul 50 prin Valentin Alexandru, dintr-o lovitură de la 11 metri. Golul victoriei a fost reuşit de Daniel Tătar, în ultimul minut, din lovitură liberă.

Antrenorul Alexandru Pelici a folosit următoarea formulă de echipă: Cătălin Căbuz – Daniel Tătar, Ionuţ Stoica, Radu Crişan, Claudiu Pamfile – Răzvan Dâlbea (Radu Necşulescu – min. 86), Lucian Dumitriu – Petrişor Petrescu, Bogdan Rusu, Sabin Lupu (Alexandru Neacşa – min. 60) – Ştefan Blănaru (Adrian Cîrstean – min. 76).

În urma acestui rezultat, FC Hermannstadt acumulează 9 puncte şi se menţine pe podiumul Ligii 2.

În următoarea etapă, FC Hermannstadt joacă la Satu Mare, miercuri, 23 august, iar duminică, 27 august, de la ora 12.30, evoluează în compania echipei UTA Arad pe Stadionul Municipal din Sibiu.