FC Hermannstadt – victorie cu FC Argeș, în etapa a XXXIII-a a Ligii 2

Echipa sibiană a câștigat, ieri, cu scorul de 1-0, meciul disputat pe Stadionul Municipal în compania echipei FC Argeș, ocupanta locului 4.

În urma acestui rezultat, FC Hermannstadt acumulează 80 de puncte și continuă să ocupe locul secund în clasamentul Ligii 2.

Unicul gol a fost marcat de Radu Crișan, în minutul 70. Fundașul a punctat cu o lovitură de cap, în urma unui corner, după ce în minutul 60, Cosmin Neagu a ratat o lovitură de la 11 metri.

Pentru FC Hermannstadt au evoluat: Toma Niga – Alex Coman, Cătălin Pîrvulescu, Radu Crișan, Claudiu Pamfile – Cristi Danci (Ștefan Blănaru – min. 69), Lucian Dumitriu – Petrișor Petrescu, Cosmin Neagu (Daniel Tătar – min. 61), Alex Curtean (Robert Boboc- min. 79) – Bogdan Rusu.

Joi, 10 mai, de la ora 20.00, FC Hermannstadt joacă, la Mediaș, returul cu Gaz Metan, în semifinalele Cupei României. În tur, echipa sibiană a câștigat cu 1-0. În campionat, elevii lui Pelici joacă, în etapa a XXXIV-a, la Tîrgoviște, duminică, 13 mai, de la ora 11.00.