FENOMENUL Rusu! FC Hermannstadt încheie turul pe primul loc în Liga 2

Echipa sibiană a câștigat, ieri după-amiază, cu scorul de 2-0, meciul disputat pe Stadionul Municipal în compania formației Sportul Snagov, contând pentru etapa a XIX-a a Ligii 2, ultima a turului.

În urma acestui rezultat, FC Hermannstadt acumulează 44 de puncte și se menține pe primul loc.

Sibienii au deschis scorul în minutul 25, prin căpitanul Răzvan Dâlbea. Bogdan Rusu a majorat diferența în minutul 62. Acesta este al 12-lea gol marcat de Rusu pentru FC Hermannstadt, atacantul fiind golgeterul Ligii 2, la finalul turului.

Antrenorii Alexandru Pelici, Eugen Beza și Florin Berța au aliniat următoarea formulă de echipă: Cătălin Căbuz – Daniel Tătar, Ionuț Stoica, Radu Crișan, Claudiu Pamfile – Răzvan Dâlbea (Lucian Dumitriu – min. 82), Robert Boboc – Andrei Hergheligiu, Bogdan Rusu, Petrișor Petrescu (Dan Roman – min. 85) – Cosmin Neagu (Alexandru Neacșa – min. 68).

Joi, 30 noiembrie, FC Hermannstadt joacă, tot pe Stadionul Municipal, cu Juventus București, în optimile de finală ale Cupei României. Partida va avea loc de la ora 14.00. Apoi duminică, 3 decembrie, sibienii evoluează la Balotești, cu echipa locală, în prima etapă a returului.