Academia Forțelor Terestre a fost gazda Campionatului Național Universitar de Judo

Academia Forțelor Terestre „Nicolae Bălcescu” din Sibiu a fost gazda celei de-a 52-a ediții a Campionatului Național Universitar de Judo, organizat de Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu și Federația Română de Judo.

În urma desfășurării competiției, la care s-au înscris sportivi din 11 centre universitare din țară, în clasamentul general, lotul Academiei Forțelor Terestre „Nicolae Bălcescu” din Sibiu s-a clasat pe cea de-a doua treaptă a podiumului, alături de sportivii Universității „Lucian Blaga” din Sibiu.

În clasamentul individual, sd.frt. Raluca Băduleanu a obținut locul II, la categoria 57 de kg, sd. Alexandru Dinu locul II, la categoria 90 de kg, iar pe locul III, sd. Cosmin Toma, la categoria 60 de kg și sd.cap. Ioan Ungureanu, la categoria 100 de kg.