Așii ”sportului minţii”, premiați la „Cupa 1 Decembrie” de la Mârșa

Liceul Tehnologic Mârşa a găzduit, în perioada 28 noiembrie – 5 decembrie, ediţia 2022 a „Cupei 1 Decembrie” la şah, competiţie organizată şi susţinută de Primăria şi Consiliul Local Avrig.

La concurs au participat 14 iubitori ai „sportului minţii” din UAT Avrig și la final, au câștigat cei mai buni.
Astfel, pe Locul I s-a clasat Dionisie Păcurar. Locul al II-lea a fost ocupat de Virgil Manta și Locul III de Radu Fortoeș. Pe locurile IV și V s-au aflat Aurel Antohi și Mihai Tocănel.
”În numele Consiliului Local Avrig, îi felicit pe toți cei 14 concurenți pentru rezultatele obținute la concursul de șah de la Mârșa. Cupa <1 Decembrie> este un real sprijin pentru pasionații “sportului minții” și un demers de promovare a șahului la nivel local”, a declarat consilierul local George Farcaș, prezent la festivitatea de premiere.