FC Hermannstadt a învins Chindia

Echipa de fotbal FC Hermannstadt a învins, în această seară, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Chindia Târgovişte, într-o partidă disputată pe Stadionul „Trans-Sil” din Târgu Mureş contând pentru etapa a 8-a a Ligii I.

Formaţia condusă de Costel Enache a deschis scorul în minutul 17, când Ionuţ Petrescu a profitat de o ezitare a apărării Chindiei şi a înscris cu vârful ghetei de la aproximativ 6 metri.

Egalarea a venit imediat după pauză. Marius Martac a centrat de pe partea dreaptă, iar Daniel Florea l-a învins pe portarul sibian cu un şut din apropierea punctului de la unsprezece metri.

În minutul 75, Gabriel Debeljuh a marcat cu capul la colţul lung golul victoriei pentru FC Hermannstadt, în urma unei centrări a lui Raul Opruţ de pe partea stângă.

FC Hermannstadt – Chindia Târgovişte 2-1 (1-0), Stadion „Trans-Sil” – Târgu Mureş
  • Au marcat: Ionuţ Petrescu (17), Gabriel Debeljuh (75) / Daniel Florea (48).
  • Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Robert George Dumitru (Sfântu Gheorghe)
  • Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) – CCA, Romolus Gabor – LPF