FC Hermannstadt, amical „de lux“ cu CFR Cluj

Aflate în pauză competițională, pentru a face loc meciurilor echipelor naționale, FC Hermannstadt și campioana CFR Cluj au perfectat un  joc de verificare. Întâlnirea va avea loc luni 27 martie, de la ora 15, la Cluj Napoca.

În ultima partidă desfășurată între cele două echipe, în decembrie anul trecut, sibienii s-au impus în Gruia cu 1-0 (0-0), stabilind una dintre cele mai mari suprize ale campionatului. A marcat Bejan în minutul 90, aducând prima victorie din istoria echipei noastre în fața campioanei.

VEZI cum a fost, în decembrie, la meciul CFR Cluj – FC Hermannstadt 0-1 (0-0), din Superliga României

FC Hermannstadt va reveni în campionat, pentru a doua etapă din play-out, abia sâmbătă 1 aprilie, de la ora 17. Are programată întâlnire cu FC Botoșani, pe Stadionul Municipal Sibiu. Biletele s-au pus deja în vânzare AICI

– Sâmbătă, 01.04.2023, între orele 11:00 – 15:00
De asemenea, pentru cei interesați, FC Hermannstadt anunță în continuare vânzarea de Abonamente la meciurile FCH din Play-Out. Acestea pot fi achiziționate de AICI