FC Hermannstadt conduce Farul la pauză: 1-0

Atmosferă de sărbătoare, în această seară, pe noul Stadion Municipal. FC Hermannstadt a revenit în sfârșit ACASĂ. La meciul inaugurării ar fi venit tot Sibiul, însă s-a găsit loc pentru doar cca 12.000 de spectatori.

După o primă repriză echilibrată, cu puține faze de poartă, FC Hermannstadt conduce cu 1-0, prin golul lui Balaure din minutul 2. Revenim cu amănunte din repriza secundă.

Filmul meciului

Min 2 Oroian pătrunde pe stânga, trimite la Paraschiv, mingea îi revine, centrare în gura porții, iar Silviu Balaure aruncă tribunele în aer: 1-0

Min 11 Torje reia mult peste poartă, de la marginea careului de 16 metri

Min 17 Torje trage din unghi în plasa lateral

Min 37 Pitu șutează după o lovitură liberă de la 25 metri , „mișcată„ de Alibec, Letica reține

Min 38 Tribunele se anima. Balaure pătrunde pe dreapta, îl caută în careu pe Oroian, care nu ajunge la întâlnirea cu balonul