Măgura a încheiat en-fanfare

Măgura Cisnădie și-a respectat statutul de mare favorită la victorie astăzi, în meciul cu Dacia Mioveni, scor 30-21 (12-11), în Liga Florilor.

După o primă repriză echilibrată, elevele lui Alexandru Weber au controlat fără probleme partida. La fel ca în precedenta întâlnire din campionat, cu CSM Slatina, au închis mai bine culoarele în apărare în actul secund, fiind totodată și mai rapide în atac, iar scorul a luat proporții.

Oaspetele au avut de mai multe ori avantaj pe tabelă în prima parte, 3-1, 4-2, 7-5, 11-9 (‘26), după care s-au văzut nevoite să cedeze definitiv inițiativa.

În ultimele 7 minute am avut practic o singură echipă pe teren, Măgura fiind singura care a mai punctat, ducând scorul de la 25-21 până la 30-21.

Pentru Măgura Cisnădie au marcat: M. Neagu 8 goluri, Gariaeva și Radojevic câte 6, Blazevic 3, Dmitrovic și Ianasi câte 2, Abed-Kader, Bardac și Marin câte 1.