Victorie mare pentru FC Hermannstadt în fața lui FC Argeș

FC Hermannstadt a reușit astăzi pe Stadionul Municipal o victorie mare, 2-1 (2-0), în fața celor de la FC Argeș, într-un meci contând pentru runda a 5-a a play-out-ului SuperLigii României la fotbal.

Sursa Foto: Captură video FC Hermannstadt

În urma rezultatului de astăzi, FC Hermannstadt urcă pe locul II în clasamentul Play-off-ului și scapă practic de emoțiile retrogradării.

Vesel Limaj a deschis scorul pentru Hermannstadt, iar mai apoi Daniel Paraschiv a dublat avantajul sibienilor cu 7 minute înainte de pauză.

Argeșenii au redus din diferență în repriza a doua prin Koubebma, dar jocul s-a terminat cu victoria jucătorilor lui Marius Măldărășanu.

Următorul meci al celor de la Hermannstadt, în etapa a VI-a din Play-out, va fi pe 2 mai, de la ora 20.00 la Arad în compania echipei locale UTA.