Câștigătorii celei de a șasea ediții a Cupei ULBS la schi și snowboard

Peste 60 de concurenți au luat startul la cea de a 6-a ediție a Cupei ULBS la schi și snowboard, care s-a desfășurat în 17 februarie, la Arena Platoș, și care a fost dedicată aniversării a 50 de ani de la înființarea universității.

Cei 65 de participanți au fost împărțiți în 6 grupe la schi: profesoare (5 concurente), profesori (11), absolvente (4), absolvenți (13), studente (5), studenți (15), în timp ce la snowboard au fost două categorii: feminin (2 concurente) și masculin (10). Concursul a constat într-o singură manșă de slalom, atât la snowboard, cât și la schi alpin.

Evenimentul a fost organizat de  către colectivul domeniului Educație Fizică și Sport din cadrul Facultății de Științe în parteneriat cu Visma, Arena Platoș, Academia Forțelor Terestre “Nicolae Bălcescu”.

Sponsorii evenimentului au fost Decathlon și Aria Sport, care au oferit premii pentru câștigătorii celor opt categorii.

Schi – cadre didactice feminin

  • Locul I – BOERAȘ IOANA – Facultatea de Științe
  • Locul II – IANOȘIU-HANGAN ILEANA – Facultatea de Litere si Arte
  • Locul III – TULBURE ANCA – Ș.A.I.A.P.M.

Schi – cadre didactice masculin

  • Locul I – SOFONEA FLORIN – Facultatea de Științe
  • Locul II – IANOȘIU-HANGAN FLORIAN – Academia Forțelor Terestre
  • Locul III – ROMAN MIHAI – Facultatea de Medicină

Schi – absolvente

  • Locul I – STAN BIANCA – Facultatea de Științe
  • Locul II – ȘUTEU DIANA AGATHA – Facultatea de Științe Economice
  • Locul III – CERCEL ANDREA – Facultatea de Științe

Schi – absolvenți

  • Locul I – STOIAN MARIUS – Facultatea de Științe Economice
  • Locul II – OPREA-POPA CRISTIAN – Facultatea de Inginerie
  • Locul III – FESAN LUCIAN NICOLAE – Facultatea de Inginerie

Schi – studente

  • Locul I – POP ȘTEFANA-MARIA – Facultatea de Științe
  • Locul II – ȘERB SOFIA TEODORA –  Facultatea de Științe Economice
  • Locul III – BÂRSAN RALUCA MIHAELA – Facultatea de Inginerie

Schi – studenți

  • Locul I – ALBU CĂLIN – Facultatea de Științe
  • Locul II – BULBUC MIHAI-ȘTEFAN- Facultatea de Inginerie
  • Locul III – ILADE TUDOR – Academia Forțelor Terestre

Snowboard – feminin

  • Locul I –  POP ȘTEFANA-MARIA – Facultatea de Științe
  • Locul II – ȘERB SOFIA TEODORA –  Facultatea de Științe Economice
  • Locul III – nu s-a acordat

Snowboard – masculin

  • Locul I – MACREA ALEXANDRU – Facultatea de Științe
  • Locul II – STANCIU TUDOR IOAN – Facultatea de Drept
  • Locul III- FESAN LUCIAN NICOLAE – Facultatea de Inginerie

Participă la discuție!

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

WhatsApp chat