Rezultate bune obținute de elevii sibieni la Concursul Național de Geografie și Istorie ”La Școala cu ceas” de la Râmnicu Vâlcea | GALERIE FOTO

39 de elevi din opt unități de învățământ din județul Sibiu au participat la un concurs școlar național.

Cea de-a XXII-a ediție a Concursului Național de Geografie și Istorie ”La Școala cu ceas”, organizată de Școala Gimnazială ”Take Ionescu” Râmnicu Vâlcea, s-a desfășurat sâmbătă, 26 ianuarie.

La această competiție au participat 685 de elevi la disciplina geografie și 583 de elevi la disciplina istorie, din 23 de județe.

Elevii sibieni au obținut 16 premii și 10 mențiuni.

Nr. crt. Nume și prenume elev Premiul Cls. Disciplina Unitatea de învățământ Cadrul didactic care a pregătit elevul
1. Pamfiloiu Gheorghe Alexandru I V Geografie Școala Gimnazială Jina Roman Corneliu
2. Coțofană Denisa I VI Geografie Liceul Teoretic ”Gheorghe Lazăr” Avrig Odangiu Roxana
3. Duca Natalia II V Istorie Școala Gimnazială Cristian Ursu Anca
4. Oprica Robert II V Istorie Școala Gimnazială Cristian Ursu Anca
5. Păculea Bogdan II VI Geografie Liceul de Artă Sibiu Dincă Adriana Mioara
6. Ghirca Flavius Valentin II VII Geografie Școala Gimnazială Cristian Popa Dragomir
7. Tudor Alexia Iris II VII Geografie Liceul Tehnologic ”Ilie Măcelariu” Miercurea Sibiului Scarlat Delia
8. Mîțiu Sorin II VIII Istorie Școala Gimnazială Cristian Ursu Anca
9. Ciororgar Andreea III V Istorie Școala Gimnazială Cristian Ursu Anca
10. Dăncăneț Răzvan Ioan III VI Geografie Liceul Tehnologic ”Johannes Lebel” Tălmaciu Lazăr Grigore
11. Iluță Antoni III VI Geografie Liceul Teoretic ”Gheorghe Lazăr” Avrig Odangiu Roxana
12. Jugăreanu Ariana III VI Geografie Liceul Teoretic ”Gheorghe Lazăr” Avrig Odangiu Roxana
13. Niamțu Alexandru Nicolae III VII Geografie Școala Gimnazială Cristian Popa Dragomir
14. Mîțiu Sorin Vasile III VIII Geografie Școala Gimnazială Cristian Popa Dragomir
15. Bogdan Denisa Maria III VIII Geografie Școala Gimnazială Rîu Sadului Vulcan Maria Cristina
16. Matei Alexandru III VIII Istorie Școala Gimnazială Cristian Ursu Anca
17. Borza Cătălin Mențiune V Geografie Liceul Tehnologic ”Ilie Măcelariu” Miercurea Sibiului Scarlat Delia
18. Oprica Robert Gabriel Mențiune V Geografie Școala Gimnazială Cristian Popa Dragomir
19. Suciu Radu Mențiune V Geografie Liceul Tehnologic ”Ilie Măcelariu” Miercurea Sibiului Scarlat Delia
20. Bica Ianis Mențiune V Geografie Liceul Tehnologic ”Ilie Măcelariu” Miercurea Sibiului Scarlat Delia
21. Joarză Antonia Mențiune VI Geografie Liceul Tehnologic ”Ilie Măcelariu” Miercurea Sibiului Scarlat Delia
22. Ciobănescu Denis Gabriel Mențiune VI Geografie Școala Gimnazială Cristian Popa Dragomir
23. Matei Claudiu Ioan Mențiune VI Geografie Școala Gimnazială Cristian Popa Dragomir
24. Muntean Daniela Mențiune VII Geografie Liceul Tehnologic ”Ilie Măcelariu” Miercurea Sibiului Scarlat Delia
25. Topârcean Ioan Mențiune VIII Geografie Liceul Tehnologic ”Ilie Măcelariu” Miercurea Sibiului Scarlat Delia
26. Dincă Ana Cristiana Sabina Mențiune VIII Geografie Colegiul Național ”Samuel von Brukenthal” Sibiu Misachevici Gerhard

Participă la discuție!

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

WhatsApp chat