„Călăreții roșii“ revin acasă

Echipa de Liga 2 CSC 1599 Șelimbăr se întoarce astăzi din stagiul de pregătire de 10 zile desfășurat în Turcia.

Ieri după-amiază a disputat ultima din cele 3 partide de verificare, 1-3 (1-1) cu Pendikspor (echipă de liga secundă din Turcia). Golul echipei noastre a fost marcat de Adrian Cîrstean, acesta deschizând scorul în minutul 8 cu un șut din afara careului.

Echipa adversă a reușit egalarea la jumătatea reprizei, apoi s-a desprins în învingătoare pe finalul partidei, după numeroase schimbări în ambele tabere. Victoria turcilor a fost adusă de Mohamed (‘80) și Sertaci (‘90).

CSC Șelimbăr mai are programat un antrenament în această dimineață, după care se întoarce acasă, unde va continua pregătirile în vederea noului sezon.